Bruslírna Praha

Bruslírna se rozjíždí a můj bruslařský sen se stává skutečností!

Už delší dobu přemýšlím, jak umožnit lidem z Prahy v zimě plnohodnotně bruslit bez ohlednu na počasí. V létě jsou in-line stezky plné k prasknutí, ale v zimě musí bruslaři své brusle schovat do skříně a čekat na jarní počasí… A tomu je díky Bruslírně jednou pro vždy konec, už žádné zazimovávání bruslí, pojďme bruslit celou zimu!

A o čem tedy Bruslírna je?

Jak už sám název napovídá, Bruslírna je prostě a jednoduše krytá hala s hladkým betonovým povrchem, ve které se dá na kolečkových bruslích jezdit celou zimu, aniž by nás omezovalo počasí! Jedná se o výstavní halu v PVA EXPO Praha v Letňanech a je větší než hokejové stadiony. Ty jsou navíc pravidelně při veřejném bruslení přeplněné a kvalita ledu tomu také odpovídá.. No ale když dosud jiná alternativa nebyla, tak co se dá dělat, když nasněží… A tomu je od letoška konec!

Jaké jsou na Bruslírnu ohlasy?

Účastníci slavnostního otevření Bruslírny, které proběhlo v sobotu 9.10., navíc ohodnotili kvalitu bruslení v hale na skvělých 4,25 hvězdiček z 5! A to i přesto, že jejich nejčastějším překvapením bylo vysoké množství účastníků. Ani velký počet bruslařů kvalitu bruslení nezhoršil, což je pro mě jasný důkaz, že je Bruslírna opravdu skvělý prostor pro všechny nadšené bruslaře. Navíc 8 lidí z 10 chce do Bruslírny přijít znovu a to je skvělá vizitka!

A co vše Bruslírna nabízí?

V Bruslírně budou během zimy vypisované hodiny veřejného bruslení. V listopadu jde o pátky 12. a 19.11. vždy od 18 do 20 hodin a jedno nedělní dopoledne 14.11 od 10 do 12 hodin. Další termíny budou vždy v předstihu vypisovány na stránce www.dobrusli.cz/bruslirna. Vedle toho budou v Bruslírně probíhat i pravidelné kurzy bruslení dle metody MEB (Metoda Efektivního Bruslení) pro děti i dospělé, na které je možno se registrovat na stejném odkazu.

Pro koho je Bruslírna určena?

Do bruslírny je možný vstup jak na in-line bruslích, tak na trekových, tzv. quadech. Dokonce je pro tanec na bruslích či freestyle bruslení vymezen bezpečný prostor oddělený od kondiční dráhy pro bruslaře, kteří přišli za sportovní aktivitou. Takže dorazit může jak rodina s dětmi, které na odděleném prostoru budou dělat první krůčky, stejně tak i parta roller tanečníků, nebo i kondičních bruslařů.
Během bruslení si navíc můžete uschovat batoh v naší úschovně, abyste mohli bruslit bez zátěže a bez obav:-)

matej.krupka@gmail.com
Trenér a instruktor efektivního bruslení využívajícího fyzikálních principů pohybu. Spoluvlastník obchodu Inlinespeed.cz - obchodu s vybavením na hobby bruslení a rychlobruslení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů